Canon EOS-1D X Mark II – novinka za 6000 USD? No nekúpte to :)

Len včera zverejnená novinka spoločnosti Canon sa ihneď zaradila do elitnej spoločnosti svetovej TOP špičky digitálnych fotoaparátov (kde nedávno pribudol aj rovnako skvelý Nikon D5). Pozrite si oficiálne produktové video a prečítajte si, prečo je Canon EOS-1D X Mark II taký úžasný 🙂

Najprv produktové video EOS-1D X Mark II:

A teraz pár základných údajov:

Cena okolo 6000 USD (v predpredaji) zodpovedá najvyšším ambíciám, s akými bola táto profesionálna digitálna zrkadlovka najvyššej triedy navrhnutá a vyrobená. Podobne ako nedávny Nikon D5, aj Canon EOS-1D X Mark II vyniká neuveriteľne vysokým rozsahom citlivosti ISO 100 až 51200, v špeciálnom režime až do ISO 409600. To je kľúčom k výbornej kvalite snímok aj pri extrémne jasnom alebo naopak extrémne slabom osvetlení. Snímačom je CMOS 20,2 Mpix, o spracovanie obrazu sa stará dvojica obrazových procesorov typu DIGIC 6+ a okrem fotografovania si prídu na svoje aj tvorcovia videa v 4k rozlíšení.

Canon EOS-1D X Mark II, to je:

  • obrazová kvalita: vďaka novému supercitlivému plnoformátovému snímaču CMOS a vylepšenému systému ostrenia,
  • vysoká rýchlosť: až 14 či dokonca 16 snímok za sekundu, pri Full HD videu až neuveriteľných 120 snímok za sekundu (závisí aj od rýchlosti pamäťovej karty),
  • bezproblémová extrakcia fotografií 8,8 Mpix z jednotlivých snímok videa,
  • ostrenie: systém využíva 61 ostriacich bodov (vrátane 41 krížových ostriacich bodov),
  • nová technológia AI Servo AF III zlepšuje výsledky pri snímaní pohybujúcich sa objektov.

Samozrejmosťou 🙂 v tejto cenovej triede je kvalitné technické prevedenie, špičkový displej a výborne riešená ergonómia, vstavaný modul GPS (ukladajúci dáta do EXIF), Ethernet LAN, SuperSpeed USB 3.0. Prácu s fotoaparátom zlepšuje inteligentný hľadáčik s veľkým zorným poľom zobrazujúci zároveň technické informácie počas snímania.

Pre koho je Canon EOS-1D X Mark II určený:

Je to skvelý univerzálny digitálny fotoaparát pre reportérov, profesionálnych foto a video bloggerov, pre fotografov snímajúcich akčné fotografie a videá zo športu alebo prírody (s nečakane a rýchlo sa pohybujúcimi objektami), pre náročných fotografov ktorí požadujú dokonalú kvalitu snímok bez ohľadu 🙂 na okolnosti, za akých snímka vznikla. Nevýhodou 🙂 je jedine cena cca 6000 USD za ktorú je možné EOS-1D X Mark II objednať v predpredaji napríklad na oficiálnych stránkach spoločnosti Canon (oficiálny predaj začne v apríli 2016).

Zdieľaj medzi priateľmiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *