Najlacnejší fotoaparát? Fujifilm QuickSnap Marine 800

Najlacnejší fotoaparát na trhu? Skúste Fujifilm QuickSnap Marine 800 / 27 v cene už od 8,26 € 🙂 s ktorým môžete fotografovať aj pod hladinou.

V poslednom článku sme si predstavili jeden z tých drahších fotoaparátov, Canon EOS-1D X Mark II. Teraz sa pozrieme na jeho absolútny protipól vo svete fotoaparátov, najlacnejší fotoaparát (podľa Heureky) ktorý si môžete dopriať už za neuveriteľných 8,26 € + poštovné 🙂

Čo by ste mali vedieť o Fujifilm QuickSnap Marine 800 / 27:

  1. Je to klasický kinofilmový fotoaparát, jednorazový fotoaparát vyrobený z recyklovateľného plastu. Preto neobsahuje nič zbytočné (a žiadnu elektroniku).
  2. Predáva sa už s vloženým kinofilmom, takže ihneď po rozbalení si môžete spraviť sériu fotiek, až kým neminiete film (27 obrázkov).
  3. Po nafotení odovzdáte film do zberne filmov na vyvolanie. Fotoaparát zahodíte. A kúpite si nový 🙂

Fotenie aj pod hladinou

Základnou výhodou fotoaparátu Fujifilm QuickSnap Marine 800 / 27 je jeho vodotesnosť až do hĺbky 10 metrov. Fotografovaniu pod hladinou zodpovedá aj vložený 35 mm film Fujicolor SUPERIA X-TRA800 (ISO 800).

Objektív fotoaparátu

Za 8 € 🙂 sa nedá očakávať mnoho, takže Fujifilm QuickSnap Marine 800 / 27 je vyzbrojený objektívom 32mm f/10 s pevným zaostrením a plastovou šošovkou. Výrobca odporúča na súši fotografovať objekty vzdialené asi 1 meter, pod hladinou asi 1 až 3 metre podľa svetelných podmienok.

A takto Fujifilm QuickSnap Marine 800 / 27 vyzerá:

Komu je tento fotoaparát určený?

Príležitostným a dovolenkovým fotoamatérom, ktorí si chcú vyskúšať fotografovanie na klasický film, a spraviť si niekoľko desiatok fotografií bez toho, aby kupovali drahší fotoaparát. Ideálna hračka 🙂 nielen pre deti na prvé pokusy s fotografovaním pod vodou. Práve šanteniu pod vodou je Fujifilm QuickSnap Marine 800 / 27 dokonale prispôsobený aj ergonomicky – veľkým tlačidlom spúšte a dizajnom, vďaka ktorému sa dobre drží v ruke.

Zdieľaj medzi priateľmiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *