Nikon 1 AW1 (… a zrkadlovku už nepotrebujete:)

Nikon 1 AW1 je digitálny fotoaparát (kompakt) s vymeniteľným objektívom. To však nie je všetko, čo by ste o tomto geniálnom fotoaparáte mali vedieť…

Ak vám dosluhuje (alebo už nepostačuje) váš kompaktný digitálny fotoaparát, možno nepotrebujete hneď zrkadlovku. Nikon 1 AW1 je fotoaparát stvorený pre outdoorové aktivity. Tomu zodpovedá jeho minimalisticky tvarované telo odolné voči otrasom, nárazom a pádom (až do 2 m), vode (vodotesný do 15 m), mrazu (do mínus desať), prachu, piesku… Pri špecializácii do terénu neprekvapí, že aj medzi objektívmi 1 Nikor určenými pre Nikon 1 nájdete dva extra odolné a vodotesné AW objektívy.

Kompakt je vyrábaný v bielej, šedej alebo klasickej čiernej. Srdcom fotoaparátu je obrazový snímač CMOS formátu CX s rozlíšením 14 Mpix a citlivosťou ISO až do 6400, pre dobré zábery aj pri slabšom osvetlení. Nikon 1 AW1 je zrodený pre akciu, preto dokáže zachytiť pri automatickom zaostrení na pevný bod až 60 snímok za sekundu, z ktorých je možné získať 20 fotografií v plnej kvalite. Je to ten pravý fotoaparát pre dobrodrustvo a šport – aj vďaka systému rýchleho zaostrovania fotografií a videosekvencií.

Akčný hrdina 🙂 Nikon 1 AW1 zvládne FULL HD videosekvencie, pričom počas filmovania možno kedykoľvek „cvaknúť“ aj fotografiu. Pri nahrávaní videa sú k dispozícii pokročilé funkcie vrátane nastavovania času uzávierky aj clony. Skutoční dobrodruhovia ocenia automatické zaznamenávanie údajov o polohe vrátane nadmorskej výšky alebo hĺbky ponoru. Aj pod vodou (až do hĺbky 15 m) môžete používať zabudovaný výklopný blesk. Nikon 1 AW1 síce pod vodou nenahradí profesionálnu techniku, ale môže poslúžiť pri zábavných rodinných fotkách a momentkách z výprav pod hladinu.

Detailné technické parametre Nikonu 1 AW1 na stránke výrobcu.

Zdieľaj medzi priateľmiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *